دسته بندی :

آخرین مطالب سایت

اینستاگرام ما


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/leadiato/public_html/wp-content/plugins/miion-core/widgets/instagram_widget.php on line 53

ما را فالو کنید

طراحی اپلیکیشن موبایل

طراحی اپلیکیشن موبایل

کامپیوترها و مروگرها تنها ابزارهای دسترسی به اینترنت نیستند و شاید باورش کمی سخت باشد که افراد زیادی هنوز نحوه کاربرد مرورگرهای موبایلی را نمی‌دانند! چرا که برنامه‌های موبایلی که به صورت پیش‌فرض بر روی بسیاری از تلفن‌های همراه نصب شده است، عادت استفاده از مروگرهای متداول در کامپیوتر را نه تنها به موبایل و تبلت منتقل نکرد بلکه ذهنیت استفاده از وب را بر اساس برنامه‌ای که کاملا سفارشی تولید شده و محدودیت‌های مرورگر را نیز ندارد، تغییر داده است. این که چه دلایلی هست که باید حتما کسب و کارتان را نه تنها در قالب عمومی وب بلکه از طریق اپلیکیشن موبایل هم معرفی کنید موضوعی است که به احتمال زیاد برای آن بدین صفحه مراجعه کرده‌اید.

عدم نیاز دائم به اینترنت

مرورگرها معمولا نیاز به اتصال دائم به اینترنت دارند، یکی از بزرگترین مزیت‌های داشتن یک اپلیکیشن موبایل قابلیت استفاده به صورت آفلاین است، به سادگی می‌توانید خدمات و امکانات کسب و کارتان را در قالب یک اپلیکیشن کاربردی در اختیار کاربران قرار دهید تا بدون نیاز به اتصال دائم، بتوانند هر زمان به خدمات شما دسترسی داشته باشند. این امکانی است که در مرورگها به سادگی قابل انجام نیست. یک مرورگر با تنظیمات پیش‌فرض قادر به ذخیره‌سازی کل یک وب‌سایت بر روی گوشی یا کامپیوتر نیست. سرعت کار اپلیکشن‌های آفلاین به مراتب از مروگرهای وبی موبایل یا کامپیوتر بیشتر است. یک اپلیکیشن موبایل معمولا به صورت آفلاین و آنلاین قابل طراحی و نصب هست.

رهایی از آدرس سایت (URL)

اپلیکیشن‌ها نیز در واقع همانند سایت به یک سرور متصل می‌شوند که داده‌های شما در آن قرار دارد، کلیک یا لمس آیکون اپلیکیشن یعنی رهایی از وارد کردن آدرس سایت در url مروگر. یک اپلیکیشن خوب و کاربردی مشتریان شما را از وارد کردن دائم آدرس سایت بی نیاز می کند. این نقطه شروع مناسبی است برای تسهیل دسترسی به خدمات شما از طریق موبایل. سمت دیگر داستان تهیه اپلیکیشن موبایل اختصاصی امکاناتی بسیار متنوعی است که در حالت عادی از طریق مرورگر نمی توان ارائه کرد.

امکاناتی فراتر از یک مرورگر

یک مثال ساده از امکانات پیش‌فرضی که در مرورگرها به سادگی قابل انجام نیست، دسترسی به داده‌ها و امکانات پیش فرض تلفن همراه است. اپلیکشین موبایل به آسانی از درون خود برنامه امکان تماس صوتی و تصویری را فراهم می کند. می تواند تعامل بسیار عالی با سامانه پیامکی داشته باشد. دسترسی به چنین امکانات و خدماتی از طریق مروگر، اگر هم امکان‌پذیر باشد بسیار محدود و ناپایدار خواهد بود.

امکانات چندرسانه‌ای

اپلیکیشن‌ها امکانات چندرسانه‌ای تعاملی فوق‌العاده زیادی را پشتیبانی می‌کنند از واقعیت مجازی گرفته تا تصاویر ۳۶۰ درجه و حتی گیمفیکشن. این تعامل قادر است بازخوردهایی را از کاربران دریافت و منتقل کند که به سادگی در وب سایت قابل انجام نیست. خصوصا که در بحث نمایش فیلم و تصاویر محدودیت های اینترنتی به لحاظ سرعت، هزینه و اتصال درست نیز بسیار مهم است.

برای اطلاعات بیشتر

به صفحه طراحی اپلیکیشن مراجعه کنید