دسته بندی :

آخرین مطالب سایت

اینستاگرام ما


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/leadiato/public_html/wp-content/plugins/miion-core/widgets/instagram_widget.php on line 53

ما را فالو کنید

خدمات دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ چیست؟

شاید بشود برای دیجیتال مارکتینگ با چیدن یک سری کلمات مختلف کنار هم، یک تعریف قابل قبول ارائه داد. اما مشکل بسیاری از این تعاریف در این است که خواننده بعد از خواندن آن مطالب همچنان درباره دیجیتال مارکتینگ سر در گم است و نمی داند که برای بهره بردن از امکانات بازاریابی آنلاین در نهایت باید چه کاری انجام دهد؟ از کجا شروع کند و قدم اول چیست؟ پس اجازه بدهید تا از تعاریف کلی بگذریم و برای اینکه دقیقا بفهمیم دیجیتال مارکتینگ چیست، روند شروع فرایند بازاریابی آنلاین را برای کسب و کاری که تا به حال هیچ اقدامی برای حضور خود در فضای مجازی انجام نداده است بررسی کنیم. پیشنهاد می کنیم در ادامه با آژانس دیجیتال مارکتینگ لدیاتو همراه باشید.

استراتژی بازاریابی دیجیتال

 

کاهش تبلیغات سنتی باعث شده است تا کسب و کارها از تکنولوژی های روزافزون آنلاین برای رسیدن به مشتریان استفاده کنند. دیگر دوران آگهی های چاپی به پایان رسیده و امروزه بازاریابی دیجیتال بر روی دستیابی و ایجاد ارتباط با مصرف کنندگان متمرکز شده است. بر خلاف بازاریابی سنتی، بازاریابی دیجیتال به بازاریابان اجازه می دهد تا نتایج دقیق را در زمان واقعی ببینند برای مثال اگر تا به حال در بخش تبلیغات روزنامه ای تبلیغ کرده اید، می دانید چقدر سخت است که برآورد کنید تعداد افرادی که به تبلیغ شما توجه کرده اند چند نفر هستند و هیچ راه مطمئنی برای دانستن اینکه آیا این تبلیغات موثر واقع شده است یا خیر وجود ندارد اما استراتژی های بازاریابی دیجیتال ، قابلیت مشاهده آنلاین کسب و کار شما را افزایش می دهد و برقراری ارتباط مداوم با مشتریان را فراهم می سازد. بنابراین بدون شک بازاریابی دیجیتال برای موفقیت کسب و کار شما حیاتی است. در این قسمت به برخی از استراتژی های بازاریابی دیجیتال می پردازیم:

تولید محتوا

فرقی نمی کند شما در چه زمینه ای فعال هستید و وب سایتتان چه موضوعی دارد، تولید محتوا از مهمترین کارهایی است که می بایست برای سایت خود انجام دهید. این کار چند دستاورد مهم برای شما دارد، اول اینکه بازدیدکنندگان سایت شما با مطالعه محتوای کاربردی که شما به آنها ارائه می دهید نسبت به محصولات و خدماتی که ارائه می دهید حس بهتری پیدا می کنند و شانس اینکه مشتری شما بشوند بیشتر می شود. دوم اینکه تولید محتوای مفید و کاربردی از نظر موتور جستجوی گوگل در رتبه بندی سایت شما بسیار مهم و تعیین کننده است. پس سعی کنید همواره برای سایتتان محتوای کابردی و به روز آماده کنید. در این راستا هر روز محتوای جدید به صورت آنلاین در دسترس مشتریان قرار دهید که می تواند تعداد بازدید ازکسب و کار تان را افزایش دهد.

همانطور که متوجه شدید، ارسال محتوای ارزشمند و مرتبط با بازارکار شما بسیار مهم است و به ترافیک وب سایت کسب و کار شما و صفحات رسانه اجتماعی کمک می کند. آمارها نشان می دهد 91 درصد از مصرف کنندگان بیشتر احتمال دارد از نام تجاری معتبر خریداری کنند. محتوای ارسالی به مشتریان شما حس اعتبار و شخصیت شما را نشان می دهد، و پیوند بین نام تجاری و مشتریانتان را بیشتر تقویت می کند. به یاد داشته باشید، هر پست جدیدی که ایجاد می کنید، یک صفحه نمایه دیگر در وب سایت شما به وجود خواهد آورد، که بینش کسب و کار شما را به صورت آنلاین افزایش می دهد و به موتورهای جستجو نشان می دهد که وب سایت شما فعال است و باعث می شود محتوای شما در بالای نتایج موتور جستجو قرار گیرد.

تفاوت بازاریابی دیجیتال با بازاریابی اینترنتی

 

نکته مهم در این است که بازاریابی اینترنتی یکی از مهم‌ترین زیرمجموعه‌های بازاریابی دیجیتال محسوب می‌شود که برخی آن دو را یکی می‌دانند. اما در اصل بازاریابی دیجیتال علاوه بر ابزارهای بازاریابی اینترنتی نظیر بهینه‌سازی موتورهای جستجو(سئو)، ایمیل مارکتینگ و تبلیغات بنری شامل موارد بیشتری می‌شود و روش‌های دیگری مانند پیام کوتاه، سیستم‌های کد دستوری USSD، آگهی‌های دیجیتالی تلویزیونی و بیلبوردهای الکترونیکی را نیز در برمی‌گیرد.

تفاوت بازاریابی دیجیتال و بازاریابی معمولی یا سنتی

از مهمترین تفاوت های دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی آنلاین، با بازاریابی سنتی می توان به کاهش هزینه ها در دیجیتال مارکتینگ اشاره کرد. یکی دیگر از تفاوت ها این است که شما با همان هزینه کم می توانید کسب و کار خود را به تمامی دنیا معرفی کنید، این در حالی است که برای همین کار در بازاریابی سنتی می بایست هزینه های نجومی صورت بگیرد که درصد کمی از کسب و کار ها در دنیا توان پرداخت هزینه های آن را دارند.
در دیجیتال مارکتینگ ، به سرعت و در لحظه می توانید عملکرد خود را با استفاده از ابزارهای موجود، بررسی و تحلیل کنید و مطابق با آن مسیر بازاریابی خود را ادامه دهید. اما در بازاریابی سنتی عملا امکان دریافت گزارش از نتیجه و پیشرفت کارها در لحظه نا ممکن است و اصولا جمع آوری اطلاعات برای تحلیل کردن، علاوه بر زمان بر بودن کار مشکلی نیز می باشد. پژوهشگران بازاریابی طبق تمامی پژوهش هایی که در این حوزه انجام داده اند به نرخ بازگشت سرمایه بالای دیجیتال مارکتینگ رسیده اند.

در واقع بزرگ‌ترین وجه تمایز بازاریابی دیجیتال با بازاریابی معمولی در این است که در شیوه ارتباط با مشتری است به‌طوری‌که در دیجیتال مارکتینگ به جای فروشنده و بازاریاب خود خریدار به دنبال محصول یا خدمت می‌گردد که می‌توان با کمک ابزارهای درون‌گرا مشتریان بالقوه را شناسایی کرد.